Не секрет, що всі бізнесмени хочуть стабільності. А щоб створити надійну команду для бізнесу, природно, потрібні кваліфіковані співробітники. Де ж набрати цілу команду освічених, нестандартно мислячих кадрів, щоб згодом забезпечити стабільність фірми?

Стабільність компанії безпосередньо залежить від людей, здатних вирішувати проблеми будь-якої складності, проявляти особисту ініціативу, нести відповідальність.

Аналізуючи занепад деяких підприємств у сфері малого і великого бізнесу, можна помітити, що проблеми завжди починаються з персоналу.

Керівники іноді намагаються компенсувати силою брак розуміння людей: загрожують, застосовують суворі покарання, кричать, псують людям нерви і долі. Але це не дає потрібного результату. Адже не сила, а мудрість веде людину до вершини могутності.

У багатьох фірмах спеціально створюються посади, під які підбирають персонал. Якщо людина не підходить — її звільняють. Але є інший підхід до проблеми: спочатку створювати особистостей (а для цього потрібен час, увага, повага до людей, любов до свого бізнесу і знання певних технологій, не пов’язаних з психологією), які і стануть основною ланкою всього бізнесу.

Створення особистостей полягає в навчанні людей тому, як краще контролювати світ навколо, з метою підняти його здатність діяти і вирішувати проблеми для себе і вас. Для цього ви навчаєте людей спеціальності і спеціальним технологіям, які дозволять впоратися з проблемами. Знаючи і розуміючи, про що і як треба розмовляти з людьми, чому їх навчати і як навчати, ви зможете відродити особистість.

Природно, що бізнесмен, в штаті якого тисячі співробітників, фізично не зможе приділити увагу кожному настільки, щоб вплинути на життя людини. Але він може створити механізми в структурі організації яких немає в більшості компаній. А ці механізми можуть змінити обличчя підприємства і зробити з нього справжню, дружню групу.

Якщо ваш бізнес — це ваше дітище, яке ви плекаєте немов дитину, вам варто додати до нього такий потужний інструмент, як створення особистостей в колективі. Це не робиться «інтуїтивно». Якщо у вас немає технології — ви не зможете легко навчити інших тому, що вмієте самі. Якщо технологія є — ви здатні тиражувати результати.