Успішні в бізнесі люди, які вивчили основи планування роботи, при менших витратах зусиль набагато заможніше своїх конкурентів.
Планування не буде успішним, якщо у вас існує «проблема з власною дисципліною». Перше і головне правило основ планування — записувати ВСЕ, що стосується вашого бізнесу, систематизувавши за темами. Хтось записує в записнику від руки, хоча набагато зручніше, простіше і швидше створити на комп’ютері в одній папці кілька файлів.
Одна з основних помилок всіх початківців бізнесменів — починати планування бізнесу з плану. Парадоксально, але факт!
Планування починається з мети!! (або з продукту), але ні зі стратегії або тактики.
Отже, що ж таке «мета»?
Мета — це, власне, те, чого ви хочете досягти в житті. І далеко не кожна людина усвідомлює це. Значить, спочатку треба визначитися і чітко сформулювати «свою мету», а вже потім починати «планування» з головного — з Продукту, який ви вирішили продавати.
Починаючи планування бізнесу, слід зробити перелік ресурсів, на базі яких ви збираєтеся планувати ваші дії: людські, інтелектуальні, фінансові, адміністративні, технічні, ресурси по поставкам, зв’язку, які можуть стати в нагоді та які треба задіяти.
Якщо ж ви не маєте необхідні ресурси для старту свого бізнесу, постарайтеся сформулювати яких операційних системам вам ще не вистачає і, головне, яким чином ви збираєтеся їх придбати. Почавши свій бізнес з урахуванням всіх ресурсів, не забувайте щотижня відслідковувати тенденції зростання і падіння прибутку. Для цього необхідно скласти список показників.
Записуючи успішно проведені операції — перетворіть їх на правило. Чітко, детально запишіть, за яких обставин це сталося, що ви для цього зробили. Створіть власну «картотеку» успішних дій і не лінуйтеся їх записувати, можна навіть надиктувати це на диктофон.