Джерела пасивного доходу бувають декількох видів — і про них ми поговоримо в цій статті. Але спочатку відповімо на запитання: які ж бувають доходи? Доходи бувають лінійними і пасивними.

Лінійний дохід — це той дохід, який ви отримуєте шляхом ходіння на роботу (найману працю-лікар, продавець, охоронець і.т.д.). Коли люди перестають працювати, то позбавляються джерела свого доходу і засобів до існування.

Пасивний дохід (резидуальний) — це той вид доходу, який надходить вам постійно, навіть якщо ви не працюєте. Він не залежить від вашої щоденної активності, і тісно пов’язаний з поняттям фінансової незалежності. Тому, дуже важливо зараз створювати джерела пасивного доходу.

Давайте перерахуємо основні джерела пасивного доходу:

— Нерухомість
— Авторський гонорар (інтелектуальна власність)
— Маркетинг
— Інвестиції

Інших способів пасивного доходу не існує, а якщо ви знайдете такий, то напевно він належить до однієї з перерахованих вище категорій. Розглянемо кожну з них окремо.

1) Нерухомість — якщо ви володієте будь якою нерухомістю (квартира, офіс, приміщення і.т.д.), то можете здавати її в оренду. Плюси такого доходу — це їх стабільність, надійність і постійне зростання. До недоліків же можна віднести необхідність наявності великої суми грошей і низька ліквідність.

2) Авторський гонорар — припустимо ви написали книгу, зняли фільм, склали пісню і.т.д. Після чого, скільки разів би це не видавали, ні перевидавали, ви до кінця своїх днів будете отримувати дохід від цього (авторський гонорар). Або ж ви запатентували свій винахід, який виготовляється знову і знову. Припустимо, якусь деталь для телефону. І вам, з кожного проданого телефону, де вбудовано ваш винахід, нараховується відсоток. Навіть якщо це дуже маленький відсоток, то великі обсяги продажів телефону принесуть вам мільйони.

3) Маркетинг — це франчайзинг, мережевий маркетинг (MLM) і.т.д. Візьмемо наприклад Макдональдс — це чистий франчайзинг. Якщо у кого то з’явиться бажання відкрити філію Макдональдса в своєму місті, то він платить певну суму Рею Кроку (творець мережі макдональдс) і отримує розкручений бренд з налагодженою системою ведення бізнесу. При цьому, ця людина виплачує певний відсоток від виручки.

Мережевий маркетинг (MLM) — це просування продукції або послуги, від виробника до покупця, через мережу звичайних людей — незалежних дистриб’юторів.

4) Інвестиції — це можуть бути банківські депозити, ПІФи, цінні папери і.т.д. Ви отримуєте відсоток від вашого капіталу (гроші роблять гроші).

У висновку відзначимо, що весь сенс в тому, щоб якомога швидше створити щомісячний пасивний дохід, як мінімум рівний сумі ваших щомісячних витрат.
Це і є — фінансова незалежність!